عسل چند گل بهاره فروردین

۲,۳۵۰,۰۰۰ ریال۴,۷۱۰,۰۰۰ ریال

شناسه محصول: نامعلوم دسته: برند :
مقایسه

عسل چند گل بهاره | زمانی که در خصوص محصولی مثل عسل چند گل بهاره که آن را با نام‌های چند گیاه یا چهل گیاه هم می‌شناسند صحبت می‌کنیم، این سوال برای مخاطب به وجود می‌آید که آیا واقعاً این محصول حاصل شهد چهل گیاه است یا ۴۰ نوع عسل مختلف با هم ترکیب شده‌اند و حاصل چیزیست که میبینیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر! این محصولات نه فرآورده چهل گیاه مختلف بوده و نه از ترکیب ۴۰ نوع عسل تشکیل شده‌اند. در اینجا عدد ۴۰ عدد کثرت است، عددی که آن را سلیقه‌ای انتخاب کرده‌اند. یعنی ۴۰ گیاهی که از آن صحبت می‌کنیم شاید در واقعیت ۱۰ گیاه باشند، شاید هم ۱۰۰ گیاه! با توجه به این توضیحات، عسل چند گل بهاره یا چهل گیاه چیست؟

عسل چند گل بهاره

در توضیح سایر عسل‌ها گفتیم وقتی یک نام خاص روی محصول قرار می‌گیرد (مثلاً عسل یونجه، زرشک یا زول) بدین معناست که کندوهای فرآوری عسل مذکور در کنار دشت یا مزرعه‌ای که گیاهان مورد نظر در آن‌ها قرار دارند گذاشته شده‌اند. بدین ترتیب زنبورها بیشتر از شهد، گرده، نکتار، سمغ یا شیره‌ همین گیاه تغذیه کرده‌و بنا به میزان خلوص عسل، ماده اولیه ۸۰ – ۹۰ درصد آن گیاه مدرج روی شیشه می‌باشد.

حال اینکه گاهی در یک مزرعه، دشت، کوه و کوهپایه یا جنگل، پوشش گیاهی شاخصی وجود ندارد و تنوع گل و گیاه در آن زیاد است. به همین دلیل زنبورها از گیاهان مختلفی تغذیه کمی‌کنند. همانطور که گفتیم تعداد دقیق انواع گیاهان معلوم نیست، اما می‌دانیم بسیار متنوعند! به همین منظور به ماحصل فعالیت این زنبورها عسل چند گل بهاره می‌گوییم. ناگفته‌نماند که نام «بهاره» هم از آنجایی آمده‌است که این گیاهان معمولاً در فصل بهار روییده و عسل ما در ۳ الی ۵ ماه اول سال به بار می‌آید.

از ویژگی‌های جالب توجه عسل چند گل بهاره می‌توان به این مطلب اشاره کرد که به دلیل تنوع مواد اولیه به عسل مادر مشهور بوده و تقریباً ردی از فوایدی که همه عسل‌ها دارند را در آن می‌توان یافت.

فواید عسل چهل گیاه

تقریباً خاصیت و اثرگذاری همه عسل‌ها همانند عرق نعنا روی سیستم گوارش انسان به اثبات رسیده‌است، اما در این میان آن‌هایی که رهاورد کوهپایه‌ها هستند – مثلاً گون زن، گون گز، مریم گلی، یونجه و همین چند گیاه – آثار مطلوب و نمایان‌تری دارند.

از مهمترین فواید مصرف عسل چند گل بهاره می‌توان به اثرگذاری مثبت روی سیستم گوارشی، بویژه امراضی نظیر زخم هلیکوباکتر معده، زخم معده و اثنی عشر؛ همچنین کاهش و درمان رفلکس، نفخ و ترش کردن آن اشاره کرد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “عسل چند گل بهاره فروردین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *